Choď na obsah Choď na menu
 


V tejto rubrike si každý nájdete niečo.  Nájdete tu návrhy, riešenia, drobné rady ale aj svoje záhradkárstvo.  Nie je to ťažké.

 

Poradíme Vám ako urobiť celkom ľahko a aj vkusne ozdoby do záhrady.

 

Záhradná guľa: do vedra zmiešame jemný piesok a cement s vodou. Rozmiešame a zmiešaný betón vlejeme do pripravenej nádoby. Ideálna je lopta ktorú týmto betónom naplníme a betón necháme cca 24 hodín schnúť. V prípade, že máte loptu ktorú by ste neradi zničili môže použiť alternatívu misku. Je to trochu zdĺhavejšie ale ak má človek trochu času je to ideálna voľba. Misku naplníme s pripraveným betónom po zaschnutí cca 24 hodín betónovú polgulu vyberieme a znovu naplníme misku betónom. Keď budeme mať k dispozícii dve polovice zlepíme ich dohromady lepidlom, ideálne lepidlo je lepidlo na vonkajšiu dlažbu. Potom guľu prešmirgľujeme a je ju možné natrieť akrylovou vonkajšou farbou alebo fasádnou omietkou.

Už nemusíte platiť za drahé veci v obchode určite sa Vám to podarí. 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Záhradná guľa

(Juraj, 16. 5. 2011 19:17)

Vďaka za radu chcel som si takéto gule kúpiť v obchode ale tento článok ma od kúpi odradil. Vyskúšal som to s tou druhou variantou a je to paráda. Je tu trošku problém, že miska má dno ale vyriešil som to tak, že vrchnú časť som prišmirgloval a je to OK. Ešte raz vďaka.

Juraj